Jaki cień do jakich oczu? Dobierz kolor cienia do swojej tęczówki

2024-06-04 0:41

Oczy są pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę patrząc na czyjąś twarz. Dlatego odpowiednie dobranie barwy cieni do powiek jest takie istotne. Jak zrobić udany makijaż oczu?

Jaki cień do jakich oczu? Dobierz kolor cienia do swojej tęczówki

i

Autor: Getty Images

Każda z nas powina dobrać do koloru swojej tęczówki barwy cieni, które rozświetlą i podkreślą oczy. I tak dla oczu niebieskich o cieplejszej tonacji najodpowiedniejsze będą kolory morskie, dla chłodniejszej - szarości, błękity i fiołkowe. Do oczu niebieskich pasują też kolory rdzy i miedzi - one intensyfikują barwę oczu.

Oczy zielone o ciepłej tonacji najlepiej podkreślone zostaną przez kolory trawy, także tej przesuszonej i oliwki. Chłodne odcienie zielonego rozświeli ciemna i zgniła zieleń, szary i brąz. Do zielonych oczu pasują także róże.

Oczy brązowe lubią odcienie brązowe - jeśli odcień tęczówki jest ciepły, wybierajmy cieplejsze brązy, jeśli chłodniejszy - te chłodniejsze. Wszystkie odcienie brązów lubią także szarości.

Oczy piwne o tonacji piwnozielonej najlepiej podkreśli kolor oliwki, złocistopiwne tęczówki - różne kolory miodu. Wszystkie odcienie piwnych oczu doskonale rozświetlą ciemne róże.

Do wszystkich kolorów oczu pasują delikatne brązy.

Drugą grupą są wzmacniacze koloru - są to na ogół barwy znajdujące się po drugiej stronie palety kolorów co barwa naszej tęczówki.

Wśród kolorów metalicznych możemy dodatkowo postawić na kolory biały, żółty, kość słoniową, srebrny i złoty. Kolory metaliczne nałożone na całą powiekę, nadadzą świeży i piekny blask oczom. Jednak uwypuklą wszystkie niedoskonałości skóry.

Akcenty - tu możemy używać różnych żywych barw. Stosujmy je jednak w niewielkich ilościach, jak dodatki - cienka linia wzdłuż linii rzęs, akcent z boku, w wewnetrznym lub zewnętrznym kąciku oka.

Pamiętajmy o jednym - zasady są także po to, by je łamać. Jednak najpierw poeksperymentujmy w domu przed lustrem.

Jednakże, oprócz samych cieni do powiek, istotne znaczenie mają również inne elementy makijażu, które mogą podkreślić kolor oczu i nadać im wyjątkowego blasku. Eyeliner to doskonały sposób, aby dodatkowo zdefiniować kształt oka. Dla oczu niebieskich idealnym wyborem jest ciemny brąz lub miedziany eyeliner, który pięknie współgra z kolorami cieni do powiek, tworząc harmonijną całość. Zielone oczy świetnie podkreśli ciemny fiolet lub burgund, natomiast brązowe oczy zyskają na intensywności dzięki użyciu ciemnoniebieskiego lub granatowego eyelinera. Piwne oczy natomiast będą wyglądać zjawiskowo, gdy zastosujemy oliwkowy lub złocisty eyeliner. Nie należy zapominać o mascarze – czarna jest uniwersalna, ale dla subtelniejszego efektu możemy wybrać brązową, a dla bardziej dramatycznego looku – głęboko granatową lub fioletową. Pamiętajmy, że dobór odpowiednich kosmetyków może nie tylko podkreślić naszą naturalną urodę, ale również pozwolić wyrazić swój styl i osobowość.

Co Ty wiesz o seksie? QUIZ TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Pytanie 1 z 15
Miłość francuska to inaczej: