Jak używać suchego szamponu?

2024-05-31 13:11

Suchy szampon to kosmetyk znany od wielu lat, który jednak dopiero niedawno powrócił do łask i robi wielką karierę – nie tylko jako produkt do „mycia” włosów.

Jak używać suchego szamponu?

i

Autor: Getty Images

Suchy szampon nie myje włosów, a jedynie odświeża je optycznie na kilka godzin. Ale można go również wykorzystać w innym celu – jeśli chcesz dodać włosom objętości, suchy szampon jest niezastąpiony. Ułatwi także stylizację fryzury. Trzeba go jednak umiejętnie stosować, aby uzyskać zamierzony efekt.

Najpierw trzeba dokładnie rozczesać, a jeszcze lepiej wyszczotkować włosy, by kosmetyk mógł je równomiernie pokryć. Następnie, pasmo po paśmie, należy spryskać włosy u nasady, pamiętając, żeby przed każdorazowym użyciem szamponu wstrząsać opakowaniem, co zapewnia dokładne wymieszanie się pudrowych składników. Na koniec można jeszcze lekko wmasować kosmetyk. Potem należy odczekać minutę-dwie, by kosmetyk dobrze wchłonął sebum, a następnie opuścić głowę w dół i dokładnie wyczesać go szczotką. Jeśli mimo to włosy są zbyt matowe, po ułożeniu fryzury można lekko spryskać je lakierem nabłyszczającym. Lepiej jednak unikać wszelkich preparatów do stylizacji, bo mogą zniweczyć efekt puszystości, jaki zapewnia suchy szampon.

Trochę inaczej aplikuje się ten kosmetyk, gdy ma on nie tyle oczyścić włosy, co dodać im objętości i ułatwić ich stylizację. Jest to bardzo dobry sposób na cienkie, niezbyt gęste włosy, które nawet świeżo umyte są często przyklapnięte. W takim przypadku głowę należy opuścić w dół i po mocnym wstrząśnięciu szamponu spryskać włosy jednym, okrężnym ruchem. Następnie unieść głowę i w ten sam sposób spryskać je jeszcze raz. Nie trzeba już wyczesywać kosmetyku, tylko grzebieniem lub palcami ułożyć fryzurę.

Należy również zwrócić uwagę na częstość używania suchego szamponu, ponieważ nadmierne stosowanie może prowadzić do podrażnienia skóry głowy i nadmiernego gromadzenia się resztek produktu. Dla optymalnych rezultatów, zaleca się ograniczenie używania suchego szamponu do dwóch razy w tygodniu. Regularne mycie włosów tradycyjnym szamponem oraz dokładne oczyszczanie skóry głowy pozwolą utrzymać ją w dobrej kondycji. Warto również zainwestować w suche szampony dobrej jakości, które zawierają mniej agresywne składniki i są łagodniejsze dla włosów i skóry głowy.

QUIZ o seksie, czyli sztuka kochania. Tylko ekspert zdobędzie komplet punktów. Dasz radę?

Pytanie 1 z 15
Gdzie kobieta ma strefy erogenne?