Jak samodzielnie ufarbować włosy?

2024-06-02 11:53

Nie zawsze mamy czas na wizytę u fryzjera i ufarbowanie włosów. Ufarbować włosy możemy tak naprawdę same w domu. W drogeriach znajdziemy bogatą ofertę profesjonalnych farb do koloryzacji włosów, które są łatwe w użyciu i dają efekt jak z salonu.

Jak samodzielnie ufarbować włosy?

i

Autor: Getty Images

Sklepy z kosmetykami oferują obecnie farby do włosów naprawdę dobrej jakości. Ponadto dobre farby do włosów można kupić także w aptekach - są to farby z naturalnych składników. Natomiast profesjonalne farby do włosów, takie, które wykorzystuje się w salonach fryzjerskich dostępne są w internecie - często oferowane są gotowe zestawy do farbowania włosów.

Oczywiście nie radzimy samemu eksperymentować z drastyczną zmianą koloru włosów, zwłaszcza z ich rozjaśnianiem. Jednak odświeżenie koloru włosów, ufarbowanie odrostów czy włosów siwych można jak najbardziej przeprowadzić samemu.

Jak farbować włosy?

Aby uniknąć podrażnienia skóry głowy, dobrze jest nie myć włosów dzień lub dwa przed farbowaniem. Pamiętajmy, aby najpierw dokładnie przeczytać instrukcję farbowania i się do niej stosować. Włosy należy farbować w rękawiczkach ochronnych (zazwyczaj dołączane do farby). Większość farb wyposażona jest w wygodny aplikator do nakładania bezpośrednio na włosy. Farbę nakładamy najpierw tuż u nasady, na odrosty. Odczekujemy zazwyczaj ok. 15 minut, a następnie nakładamy farbę, a właściwie wmasowyjemy ją na całej długości włosów. Farbę trzymamy na włosach tak długo, jak podano w instrukcji. Lepiej przestrzegać tego czasu, ponieważ wydłużenie go może spowodować znaczne przyciemnienie koloru czy wysuszenie włosów. Farbę dokładnie spłukujemy, po czym nakładamy odżywkę.

Po zakończeniu procesu farbowania warto zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów, aby kolor utrzymał się jak najdłużej i włosy zachowały zdrowy wygląd. Zaleca się stosowanie specjalistycznych szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych, które wspomagają utrzymanie intensywności koloru i nawilżenie. Unikajmy także nadmiernego stosowania ciepła, takie jak suszenie, prostowanie czy kręcenie, ponieważ może to osłabić strukturę włosów i spowodować blaknięcie koloru. Regularne stosowanie masek nawilżających oraz olejków regenerujących pomoże w odbudowie i wzmocnieniu włosów. Nie zapominajmy także o ochronie włosów przed promieniowaniem UV, używając kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym. To wszystko przyczyni się do zdrowego wyglądu włosów i dłuższego utrzymania koloru.

QUIZ o seksie, czyli sztuka kochania. Tylko ekspert zdobędzie komplet punktów. Dasz radę?

Pytanie 1 z 15
Gdzie kobieta ma strefy erogenne?