Jak pozbyć się wągrów? Sposoby na wągry

2024-05-29 9:55

Co możesz zrobić, żeby mieć piękną cerę, a twoja uroda była nienaganna? Jak pozbyć się wągrów? Czy dbanie o cerę trądzikową musi być koszmarem? Nie myśl, że skóra pozbawiona nieestetycznych wyprysków jest tylko nierealnym marzeniem. Poznaj nasze kosmetyczne sekrety! Działają!

Jak pozbyć się wągrów? Sposoby na wągry

i

Autor: Getty Images

Jeśli patrząc w lustro, zastanawiasz się nad tym, jak pozbyć się wągrów, teraz odetchnij z ulgą. To materiał przygotowany specjalnie z myślą o tobie. Dzięki nam pozbędziesz się raz na zawsze nieestetycznych wągrów oraz przekonania, że nie masz już co liczyć na to, że Twoja cera będzie czysta i świeża. Gotowa na to, żeby pożegnać się z wągrami? Jeśli tak, zaczynamy!

Aby pożegnać się z wągrami - działaj na tyłach wroga

Wągry przestaną być twoim zmartwieniem, jeśli ograniczysz spożywanie ostrych przypraw, przetworzonej żywności okraszonej niezliczoną ilością składników, których nazwy rozpoczynają się od litery E oraz wysokokalorycznych przekąsek. To, co jesz natychmiast znajduje odbicie na twojej skórze. Jeśli zatem zależy ci na tym, żeby pożegnać się z wągrami, zrezygnuj z jedzenia przetworzonej żywności. Niezgorszym rozwiązaniem jest również zastosowanie tygodniowego  detoksu, dzięki któremu pozbędziesz się z organizmu szkodliwych substancji. 

Aby pozbyć się wągrów - korzystaj z pomocy specjalistów

Co możesz zrobić z tymi wągrami, które mimo zmiany diety wciąż znajdują się na twojej skórze? Najlepszy sposobem na wągry jest wizyta u kosmetyczki, która w profesjonalny sposób, bez zagrożenia ponownym zakażeniem, oczyści twoją cerę. Pamiętaj o tym, że prawdziwa profesjonalistka, zanim zabierze się za oczyszczanie twojej twarzy z wągrów, zadba o odpowiednio długo trwającą parówkę, która otworzy pory skóry. Dopiero potem (koniecznie w rękawiczkach) zacznie usuwać wągry. Finałem wizyty u kosmetyczki, powinno być nałożenie antybakteryjnej maski, która zmniejszy zaczerwienienie i nie dopuści do powstania kolejnych wągrów. 

Aby utrzymać efekty - regularna pielęgnacja domowa

Po profesjonalnym oczyszczaniu u kosmetyczki ważne jest, aby nie zapominać o codziennej pielęgnacji skóry w warunkach domowych. Kluczowe elementy to odpowiednio dobrane kosmetyki myjące, tonik oraz nawilżający krem bez olejów (tzw. non-comedogenic), który nie zatka porów. Stosowanie peelingu enzymatycznego raz w tygodniu pomoże usunąć martwe komórki naskórka, umożliwiając lepsze wchłanianie nałożonych później produktów. Warto także wdrożyć sporadyczne stosowanie maseczek z glinki, które są znane z właściwości absorbujących nadmiar sebum i zanieczyszczeń. Nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej - używanie kremu z filtrem SPF pomoże zapobiec uszkodzeniom skóry przez promieniowanie UV, co jest kluczowe dla utrzymania zdrowej cery pozbawionej niedoskonałości. Codzienna, konsekwentna pielęgnacja to klucz do długotrwałego efektu i zdrowej, czystej skóry bez wągrów.

Stare piosenki dziecięce. Sprawdź, czy pamiętasz jeszcze słowa

Pytanie 1 z 10
Dokąd poszła Karolinka?