Jak powiększyć oczy? Jakie sztuczki stosują wizażyści?

2024-06-03 0:34

Ogromnymi, przykuwającymi uwagę oczami mogą się pochwalić nieliczne kobiety. Pozostałe mogą wykorzystać sprawdzone sztuczki wizażystów. Optyczne powiększanie oczu to nic trudnego!

Jak powiększyć oczy? Jakie sztuczki stosują wizażyści?

i

Autor: Getty Images

Efekt optycznego powiększenia oczu i ich „otworzenia” wcale nie jest trudny do uzyskania. Oto kilka z wielu sprawdzonych  trików:

  • Wyreguluj brwi. Powinny się zaczynać na linii poprowadzonej od skrzydełka nosa przez wewnętrzny kącik oka, a kończyć na linii poprowadzonej od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Tak wyznaczysz ich idealną długość, ale uwaga przy oczach zbyt blisko siebie osadzonych odsuwamy je od nosa o 1-2 mm. Ich najwyższy punkt powinien się znajdować w jednej trzeciej długości oka, mierząc od zewnętrznego kącika. 

  • Rozjaśnij okolice oczu, nakładając na nie podkład o pół tonu jaśniejszy od przeznaczonego do twojej cery. 

  • Wykorzystaj grę cieni, malując jasnym beżem całą powiekę aż po łuk brwiowy. Ciemniejszym odcieniem zaznacz linię załamania powieki i zewnętrzny kącik oka. Cienie starannie rozetrzyj, by się łagodnie przenikały. Jeśli masz oczy zbyt blisko siebie osadzone, wewnętrzny kącik umaluj cieniem w pośrednim odcieniu. 

  • Zrób kreskę na górnej powiece. Powinna być subtelna. Zaczynaj ją rysować od wewnętrznego kącika oka. Pamiętaj, by była cieniutka jak włos i dopiero w miarę przesuwania się ku skroni, dodawaj jej milimetrów, jednocześnie nieznacznie podnosząc do góry.

  • Podkręć rzęsy zalotką i umaluj je tuszem. Rzęsy nie mogą mieć grudek ani być pozlepiane. Kilka ostatnich rzęs przy zewnętrznym kąciku mocniej pociągnij tuszem – uzyskasz efekt otworzonego oka, a oczy zbyt blisko siebie osadzone – optycznie rozsuniesz.

  • Pomaluj białą perłową kredką brzeg dolnej powieki.

Należy również pamiętać o korzystaniu z odpowiednich soczewek kontaktowych. Istnieją specjalne soczewki powiększające, zwane circle lenses, które mają większą średnicę niż standardowe soczewki kontaktowe. Ich krawędź jest ciemniejsza, co dodatkowo optycznie powiększa tęczówkę, a co za tym idzie, całe oko. Warto zaznaczyć, że powinny być one używane z umiarem i zgodnie z zaleceniami, aby uniknąć podrażnień i utrzymać zdrowie oczu. Circle lenses są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na osiągnięcie indywidualnie dopasowanego efektu, idealnie komponującego się z makijażem.

Quiz tylko dla doświadczonych kobiet. Twoja babcia miałaby w tym quizie 10/10

Pytanie 1 z 10
Domowym sposobem na wybielenie firanek jest: