Jak dopasować perfumy do właściwej chwili?

2024-05-29 10:19

Dobierając perfumy warto znać ich historię, dokładny opis, a także skład i zamysł kreatorów. Określone zapachy służą wyznaczonym celom, a cele te nie moga pozostawać w sprzeczności z celami, które nadali im kreatorzy, gdyż perfumy sa jak ubrania. W zależności od okoliczności uzywamy różnych zapachów

Jak dopasować perfumy do właściwej chwili?

i

Autor: Getty Images

Kupując zatem perfumy warto brać pod uwagę zamysł kreatora. To oni nadają im kształt i znaczenie. Tworzą perfumy przeznaczone na lato, zimę, na wieczór, na dobry seks, do pracy, na romantyczną randkę, czy też dla młodych kobiet lud dojrzałych matron. Dlatego gdy dobieramy perfumy dla siebie trzeba wziąć pod uwagę zamysł kreatorów, a także swój osobisty styl, charakter, powód dla , którego chcemy miec określone perfumy.

Perfumy środkiem do celu

Bardzo ważny jest także wyznaczony przez nas cel, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli np. kobieta planuje spotkanie z mężczyzną i chce go natychmiast uwieść dobiera perfumy, które pomogą jej w tym celu. Są one prowokujące, podniecajace, erotyczne. Będą pasowały np. do sukienki z dużym dekoltem. Słynne perfumy Loulou zapewne pomogłyby w tym celu. Ale zupełnie inaczej działałyby perfumy Chanel No. 5, które zostały wykreowane z myślą o kobietach, które wydłużają dystans. Zupełnie nie pasują na randki. Poperfumowana perfumami Chanel No. 5 kobieta jest chłodna, tajemnicza, wprawdzie posiada niezwykły urok osobisty, ale wydłuża dystans. Prawdopodobnie ich zapach to opis charakteru Coco Chanel. Jeśłi zatem czujesz się kobietą subtelną i delikatną to Dior wyprodukował dla tego typu pań perfumy Dune. ich przesłanie to "wiem jakie zagrożenia niesie za sobą świat materialny, materializm i odpowiedni do niego styl życia".

Głowa perfum poprawia humor

Stanisław Krajski w książce "Perfumy instrukcja obsługi" przypomina, że kobieta nie może przy wyborze perfum kierować się tylko ich zapachem z pierwszych kilkunastu minut. Zaraz po poperfumowaniu się czujemy tzw. głowę perfum. Ten zapach szybko znika, a perfumy pachną już potem innym zapachem. Co zapewne każdy zauważył choćby perfumując sobie nadgarstek w perfumerii. Jak podkreśla Krajski głowa perfum jest po to, aby wprawić kobietę w dobry nastrój i poprawić jej humor. Efekt ten można przedłużyć perfumując np. chusteczkę bawełnianą. Jeśłi trudno nam rozpoznawać zaopachy warto sięgnąć do klasyki. J. S. jellinek w książce "Perfumy we flakonie" opisał klasyczne eleganckie perfumy. Są to  Chanel No. 5, Joy, Bleu de Chine, Mitsuoko, Femme, Tresor, Emanuel Ungaro Diva, Givenchy Ysatis Woman, Opium, Paloma Picasso, Estee Lauder Knowing Woman.

Aby w pełni wykorzystać potencjał perfum, warto także uwzględnić porę dnia oraz okazje, na które zamierzamy je nosić. Na przykład, lżejsze, cytrusowe kompozycje, takie jak Acqua di Gioia od Giorgio Armaniego, idealnie sprawdzą się na dzień oraz do pracy, ze względu na swoją świeżość i niezobowiązujący charakter. Natomiast bardziej złożone i intensywne mieszanki, jak Black Orchid Toma Forda, są lepsze na wieczór, przy specjalnych okazjach, kiedy chcemy zrobić większe wrażenie. Warto również pamiętać, że te same perfumy mogą pachnieć inaczej w zależności od pH naszej skóry, wilgotności powietrza czy temperatury, co sprawia, że testowanie perfum w różnych warunkach jest kluczowe dla ich właściwego doboru.

Co Ty wiesz o seksie? QUIZ TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Pytanie 1 z 15
Miłość francuska to inaczej: