Jak dbać o urodę zgodnie z fazami Księżyca?

2024-06-02 10:37

Księżyc nie tylko oddziałuje na przypływy i odpływy wód morskich, ale również na nasz organizm. Wpływa również na nasze samopoczucie, uczucia, zmysły. W zależności od tego od tego, czy go ubywa, czy też przybywa, wspiera nas również w niektórych działaniach, na przykład w pielęgnacji urody.

Jak dbać o urodę zgodnie z fazami Księżyca?

i

Autor: Getty Images

Są dni, kiedy zabiegi pielęgnacyjne dają dobre efekty, ale bywają też takie momenty w ciągu miesiąca, kiedy ich rezultaty są mało widoczne. Niektórzy twierdzą, że to dlatego, bo nie zostały wykonane we właściwym momencie, w nieodpowiedniej fazie Księżyca. Można w to wierzyć albo nie, ale co nam szkodzi zharmonizować pielęgnację urody z wędrówką Srebrnego Globu po niebie. 

Kiedy Księżyca przybywa

Wówczas nastaje najlepszy czas na regenerację organizmu, ale także na gromadzenie zapasów energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej. Do pełni musimy więc zwracać baczną uwagę na to, co jemy, aby nie utyć, bo inaczej będzie nas przybywać tak jak Księżyca. Z drugiej strony zabiegi, których zadaniem jest odżywienie i odnowa naskórka właśnie w tym czasie są najskuteczniejsze. Dlatego w tym okresie najlepiej nakładać maski z regenerującymi i odżywczymi składnikami. Warto też rozpocząć intensywną kurację serum, zdecydować się na serię zabiegów regenerujących u kosmetyczki, np. na mezoterapię. Między nowiem a pełnią najlepsze efekty dają też zabiegi pojędrniające ciało. Nie żałujmy więc skórze odżywczych balsamów i masła do cała. Ich wsmarowywanie połączmy z masażem, aby składniki głęboko wniknęły w skórę. W okresie kiedy przybywa Księżyca, łatwiej je wchłania. Jeśli chodzimy na siłownię, to zwłaszcza po nowiu pamiętajmy, aby z niej korzystać. Jeśli będziemy ćwiczyć, szybciej wzmocnimy mięśnie, ujędrnimy pośladki, ramiona, brzuch. 

Kiedy Księżyca ubywa

W tym czasie organizm łatwiej pozbywa się zapasów tłuszczu, nadmiaru wody i toksyn. Po pełni nadchodzi więc najlepszy okres na rozpoczęcie kuracji odchudzającej i  oczyszczanie.  W tym czasie najskuteczniej będą więc działały pilingi twarzy i ciała, zarówno te wykonywane w domu, jaki i w gabinecie kosmetycznym (chemiczne i mechaniczne). Skóra szybciej odzyska blask. To także najlepszy moment na zamykanie naczynek krwionośnych. Zabieg będzie mniej bolesny, a skóra szybciej będzie się goić. Gdy Księżyca ubywa warto też zintensyfikować działania przeciwko cellulitowi. Jeśli to możliwe, nie ograniczajmy się tylko do wmasowywania kremów antycellulitowych. Starajmy się jeść produkty jak najmniej przetworzone i zafundujmy sobie w gabinecie kosmetycznym zabiegi wyszczuplające i wygładzające ciało. Kosztują niemało, warto więc wybrać taki moment, kiedy zadziałają najskuteczniej.  

Wskazówki dotyczące wyboru kosmetyków

Oprócz harmonizacji zabiegów pielęgnacyjnych z fazami Księżyca, warto również zwrócić uwagę na wybór odpowiednich kosmetyków, które w połączeniu z timingiem mogą przynieść jeszcze lepsze rezultaty. W okresie przybywania Księżyca, kiedy skóra jest bardziej podatna na regenerację i odżywienie, dobrze jest wybierać produkty bogate w witaminy A, E, C oraz składniki takie jak kwas hialuronowy, algi morskie i kolagen, które wspierają procesy naprawcze i nawilżające. Z kolei w czasie ubywania Księżyca, kiedy organizm lepiej oczyszcza się z toksyn, warto sięgnąć po kosmetyki zawierające składniki detoksykujące, takie jak węgiel aktywny, glinka, zielona herbata, czy ekstrakt z ogórka. Uzupełniając rutynę pielęgnacyjną o odpowiednie produkty i uwzględniając fazy Księżyca, możemy znacząco poprawić kondycję naszej skóry, maksymalizując efekty pielęgnacyjne.

QUIZ. Jaką masz wiedzę na temat seksu? Pokaż, że jesteś praktykiem. Przy pytaniu nr 5 wyskakują rumieńce

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa hinduska księga, w której są prezentowane m.in. pozycje seksualne?