Fryzjer za krótko nas ostrzygł: co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

2024-06-03 7:52

Chciałyśmy jedynie podciąć końcówki naszych długich włosów, a tymczasem fryzjer wyrównał je tuż za uchem? Proces zapuszczania włosów jest niezwykle czasochłonny i wymagający, zwłaszcza jeśli chodzi o pasma podniszczone, suche i cienkie. Poznaj kilka trików na szybszy porost włosów!

Fryzjer za krótko nas ostrzygł: co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

i

Autor: Getty Images

Wiele kobiet pragnie mieć piękne, falujące na wietrze, długie włosy, niczym z reklamy popularnego szamponu. Proces zapuszczania włosów jest jednak niezwykle czasochłonny i wymagający, zwłaszcza jeśli struktura włosa jest delikatna. Znacznie trudniej jest także utrzymać długie włosy w dobrej kondycji, bez podniszczonych, suchych i cienkich końcówek. Poznaj 4 proste tricki na porost włosów, a już niebawem przekonasz się do ich skuteczności i  ułatwisz sobie „hodowanie” długiej fryzury.

Szybkie tricki na porost włosów: domowe S.O.S.

Trik 1: Podcinaj końcówki o 1-2 cm co około 6-8 tygodni. Na pierwszy rzut oka ten „myk” nie wydaje się pomagać w zapuszczaniu bujnej fryzury, jednak bezsprzecznie sprawi, że włosy nie będą się rozdwajać i łamać, co pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji. W efekcie podcinania końcówek nasze włosy będą grubsze, bardziej miękkie i błyszczące, a dzięki temu, że nie będą się łamać, zauważysz ich szybszy wzrost.

Trik 2: Częsty masaż skóry głowy poprawia krążenie oraz pobudza mieszki włosowe. Możesz go wykonywać samodzielnie podczas mycia głowy – wówczas warto użyć olejków odżywiających, np. arganowego, co dodatkowo odżywi włosy od nasady, przyspieszając ich wzrost.

Trik 3: Unikaj suszenia włosów ciepłym nawiewem z suszarki – suche, gorące powietrze bardzo niszczy i wysusza włosy, co w efekcie sprawia, że są bardziej podatne na łamanie. Jeśli jest to konieczne, susz włosy chłodnym powietrzem, jednak najlepiej ogranicz tę czynność do minimum.

Trik 4: Stosuj domowe odżywcze maseczki z żółtek jajka, miodu i piwa – te 3 produkty mają zbawienne właściwości odżywcze i wzmacniające, co równocześnie pobudza włosy do dalszego wzrostu. Pamiętaj też, że dla kondycji włosów znacznie lepszym rozwiązaniem jest ziołowy szampon i naturalny olejek lub domowej roboty maseczka niż cała seria chemicznych kosmetyków odżywiających.

Trik 5: Zadbaj o odpowiednią dietę bogatą w witaminy i minerały wspomagające zdrowie włosów. Kluczowe składniki odżywcze to biotyna, witaminy z grupy B, witamina E, żelazo, cynk i kwasy tłuszczowe Omega-3. Pokarmy takie jak jaja, orzechy, szpinak, łosoś, nasiona chia i czerwona papryka mogą znacznie poprawić jakość włosów i przyspieszyć ich wzrost. Ponadto, regularne spożywanie białka, które jest podstawowym budulcem włosa, również ma istotne znaczenie. Warto rozważyć suplementację tych składników, jeśli dieta nie dostarcza ich w wystarczających ilościach. Pamiętaj, że zdrowie włosów zaczyna się od wewnątrz, więc zwróć uwagę na to, co jesz, by wspierać włosy w procesie ich wzrostu.

Quiz o kosmetykach z PRL-u. Świeżutki i trudny test pachnący jak zielone jabłuszko

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Szampon, który nie szczypie w oczy? Zapomnij! W PRL-u do mycia dziecięcych głów najpopularniejszy był: