Ekologiczna maseczka na włosy [PRZEPIS]

2024-05-31 1:55

Jakie znacie skuteczne i ekologiczne sposoby na piękne włosy? Czy o kondycję naszych włosów możemy dbać bez użycia drogich odżywek, profesjonalnych maseczek i drogich cementów na blask i rozdwojone końcówki? Jak ekologicznie zadbać o włosy domowymi sposobami?

Ekologiczna maseczka na włosy [PRZEPIS]

i

Autor: Getty Images

W wyniku przesuszania powietrzem z suszarki, regularnego palenia prostownicą, lokówką czy częstego farbowania, pogarsza się kondycja naszych włosów -włosy zaczynają się łamać i wypadać, są szorstkie i niemiłe w dotyku. By je odżywić często kupujemy drogie odżywki lub stosujemy czasochłonne i skomplikowane kuracje. A rozwiązanie problemów z włosami leży bliżej niż nam się wydaje. W jaki sposób ekologicznie i niedrogo możemy zadbać o kondycję naszych włosów?

Ekologiczne sposoby na piękne włosy

Tani, ekologiczny i niezwykle skuteczny sposób na lśniące i zdrowe włosy mieści się w naszej... lodówce. Stosując prostą w przygotowaniu, domową maskę na włosy z żółtka jaja, w prosty i ekologiczny sposób przywrócimy naszym zniszczonym włosom witalność, strukturę i blask! Do jej przyrządzenia potrzebne są:

  • 2 jajka,
  • 2 łyżki oleju rycynowego
  • 1 mała lub pół dużej cytryny.

Ekologiczna maska na zniszczone włosy w powyższych proporcjach wystarczy na włosy średnie i półdługie. Do włosów krótkich wystarczy maska z 1 jajka, zaś dla długich najlepiej podwoić powyższe proporcje. Jak efektywnie połączyć składniki ekologicznej maski do włosów? Do małej miski wrzucamy oddzielone wcześniej od białek żółtka i wyciskamy sok z cytryny (ważne jest, by był to świeżo wyciśnięty sok, nie ten z butelki). Na koniec dodajemy 2 łyżki oleju rycynowego. Całość dokładnie mieszamy i nakładamy na zmoczone i odciśnięte w ręcznik włosy. Zaczynamy od końcówek i kierujemy się ku nasadzie włosów. Po nałożeniu maska jest gęsta, nie spływa z głowy, można spiąć włosy spinką lub nałożyć czepek. Ekologiczną maskę na włosy należy trzymać ok. 30 minut, po tym czasie bardzo dokładnie spłukać i umyć głowę szamponem. Po kuracji włosy są odżywione, jedwabiście miękkie i błyszczące. Dla trwałych rezultatów zaleca się stosować tę maskę minimum raz w tygodniu.  Warto zatroszczyć się o włosy i poświęcić im nieco więcej czasu w domowych warunkach, gdyż lśniące i zdrowe włosy to prawdziwa wizytówka. Zadbane włosy dodają nam pewności siebie, a gdy czujemy się piękniejsze, wpływa to na fakt jak jesteśmy odbierane przez innych.

Oprócz domowych masek na bazie jajka, istnieje wiele innych naturalnych składników, które mogą znacząco poprawić kondycję naszych włosów. Jednym z nich jest ocet jabłkowy, który doskonale sprawdza się jako naturalna płukanka. Ocet jabłkowy pomaga przywrócić skórze głowy odpowiednie pH, zamyka łuski włosowe, co sprawia, że włosy stają się gładkie i błyszczące. Aby przygotować taką płukankę, wystarczy zmieszać jedną część octu jabłkowego z dwiema częściami wody. Po umyciu włosów szamponem, wlać mieszankę na włosy i skórę głowy, delikatnie masując. Po kilku minutach spłukać włosy letnią wodą. Regularne stosowanie tej płukanki nie tylko poprawi strukturę włosów, ale również pomoże w walce z łupieżem i zmniejszy nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy.

QUIZ. Co wiesz o zmianie czasu? Ten test to prawdziwe wyzwanie

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Ile razy w ciągu roku zmieniamy czas?