Co zrobić, by piegi były bardziej widoczne?

2024-06-01 21:56

Piegi - dla jednych przekleństwo, dla innych największy atut! Co zrobić, żeby piegi stały się jeszcze bardziej widoczne?

Co zrobić, by piegi były bardziej widoczne?

i

Autor: Getty Images

Większość posiadaczy piegów uważa, że są one ich największą wadą. Warto jednak pamiętać, że piegi są niezwykle rzadkie. Mają je przeważnie ludzie o rudych lub blond włosach, a jak wiemy ludzi o takich oryginalnych odcieniach w społeczeństwie jest coraz mniej.                     

Czym tak naprawdę są piegi?

Piegi to małe i ciemne przeważnie delikatne plamki powstające na skórze ludzi, którzy mają jasną karnację. Występowanie piegów na twarzy i na całym ciele jest związane z szybszym tempem syntezy melaniny (decydującej m.in. o kolorze skóry) przez melanocyty (komórki pigmentowe). Piegi mogą być także dziedziczone genetycznie.                                 

Wielkość i ilość piegów zwiększa się u osób, które dużo się opalają. Światło słoneczne przenika przez skórę, dociera do melanocytów i je aktywuje.

A co jeśli naturalnie nie mam piegów, a chcę jej mieć?

Jeśli naturalnie nie masz piegów, szansa, że pojawią ci się na nosie lub na przykład na policzkach jest bardzo mała. Jest jednak na to bardzo prosty sposób. Jeśli chcesz zaryzykować i zostać piegusem na minimum tydzień, zainwestuj w... brązową hennę! Rozrób hennę tak, jak jest to napisane na opakowaniu (trzeba do niej dodać odrobinę wody utlenionej), a następnie malutkim pędzelkiem zrób małe i delikatne kropeczki w miejscach, w których chcesz żeby pojawiły się piegi. Kropeczki delikatnie rozmaż, tak żeby wyglądały na bardziej naturalne. Pamiętaj też, żeby nie przesadzić z ich ilością, bo będą wyglądały komicznie.                 

Jeśli efekt ci się nie podoba, pamiętaj, że henna z każdym dniem będzie robić się coraz jaśniejsza i sztuczne piegi powinny zniknąć w przeciągu kilku dni.  

W ostatnich latach piegi stały się modnym trendem i niektórzy nawet decydują się na trwałe rozwiązania, takie jak makijaż permanentny. Procedura ta polega na wprowadzeniu barwników pod skórę i może dać bardziej naturalny i długotrwały efekt niż henna. Oczywiście, jak każda forma tatuażu, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i przemyślanej decyzji, ponieważ jest znacznie trudniejsza do usunięcia. Taka metoda pozwala cieszyć się pięknym wyglądem piegów przez wiele lat, bez potrzeby ich codziennego rysowania czy poprawiania. Jednak zanim zdecydujemy się na taki krok, warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz skonsultować się z doświadczonym specjalistą.

QUIZ. Co wiesz o zmianie czasu? Ten test to prawdziwe wyzwanie

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Ile razy w ciągu roku zmieniamy czas?