WYJAZD na NARTY – o czym trzeba pamiętać? [3 NAJWAŻNIEJSZE SPRAWY]

2024-05-30 6:25

Do wyjazdu w góry, na narty, musimy się odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać? O przygotowaniu kondycyjnym, o konserwacji sprzętu i o ubezpieczeniu.

WYJAZD na NARTY – o czym trzeba pamiętać? [3 NAJWAŻNIEJSZE SPRAWY]

i

Autor: Getty Images

Przed wyjazdem na narty: kondycja fizyczna

Planując wyjazd na narty powinniśmy zadbać zarówno o sprzęt, jak i kondycję fizyczną. Warto więc jeszcze przed wyjazdem w góry przygotować nasze ciało do zimowych szaleństw. Szczególnie zadbajmy o mięśnie ud i łydek, które w przypadku uprawiania zimowych sportów są wyjątkowo obciążane. O polecenie odpowiedniego zestawu ćwiczeń możemy poprosić trenera na siłowni.

Przed wyjazdem na narty: sprzęt

Narty czy deskę snowboardową przed sezonem należy oddać do serwisu na smarowanie i sprawdzenie wiązań, dzięki czemu jazda będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale i bezpieczna. Nawet jeżeli jeździmy rekreacyjnie, nie powinniśmy zapomnieć o zakupie kasku, który podczas wypadku może nam nie tylko uratować zdrowie, ale i życie.

Przed wyjazdem na narty: ubezpieczenie

Przed wyjazdem na narty warto również wykupić ubezpieczenie dedykowane narciarzom, które nie tylko pokryje ewentualne koszty leczenia, ale również może zwrócić nam koszty niewykorzystanego w związku z wypadkiem skipassu.

Dobre ubezpieczenie można rozszerzyć o uprawianie rekreacyjne narciarstwa i snowboardu. Wówczas, w przypadku kontuzji na stoku, ubezpieczyciel nie tylko organizuje, ale i pokrywa koszty pobytu i leczenia w szpitalu, wizyty lekarskie, badania np. RTG, jak również transport z miejsca wypadku. A po wykupieniu pakietu Sport  ubezpieczenie pokrywa ponadto koszty ratownictwa z uwagi na warunki pogodowe, naprawę zniszczonego sprzętu lub jego wynajem, czy już wcześniej  wspomniany koszt niewykorzystanego skipassu.

Niełatwy QUIZ o Polsce. 13 pytań pokaże, ile wiesz o naszym kraju!

Pytanie 1 z 13
1. Z jakim województwem sąsiaduje województwo opolskie?