WYCIECZKA DO TAJLANDII na własną rękę. Jak samodzielnie zorganizować WYJAZD DO TAJLANDII?

2024-05-28 18:51

Tajlandia to wyjątkowe miejsce. Odwiedzający ten piękny kraj mogą pojeździć na słoniu, zobaczyć mnóstwo wspaniałych zabytków, spróbować pysznego jedzenia, a także wylegiwać się na rajskich plażach pod palmami. Czy warto wybrać się do Tajlandii na własną rękę? Jakie są zalety i wady takiego podróżowania po Tajlandii?

WYCIECZKA DO TAJLANDII na własną rękę. Jak samodzielnie zorganizować WYJAZD DO TAJLANDII?

i

Autor: Getty Images

Samodzielnie zorganizowana wycieczka do Tajlandii to prawdziwa podróż marzeń. Tajlandia to nadal egzotyczny kierunek. Oddalona od Polski o około 10 tys. km, nie pozostawia zbyt wielkiego wyboru, co do rodzaju transportu i jedyną sensowną opcją wydaje się droga powietrzna. Mimo to, coraz więcej osób interesuje się tym krajem i wybiera Tajlandię na miejsce swojego wypoczynku. Walka cenowa pomiędzy liniami lotniczymi i częste promocje sprawiają, że bilety nie są już dostępne jedynie dla najbogatszych. Można więc przy relatywnie niedużym nakładzie kosztów przeżyć wyjątkową przygodę.

Tajlandia - biuro podróży czy wycieczka na własną rękę?

Biura podróży prześcigaja się w rozbudowywaniu ofert i proponują wyjazdy w przeróżne miejsca, które do niedawna były znane jedynie pasjonatom geografii. Wycieczka do Tajlandii nie jest więc już niczym zaskakującym a jedynie bardziej ekstrawaganckim niż wczasy w ulubionym przez Polaków Egipcie. Mimo tego ceny wycieczek do Tajlandii w biurach podróży pozostają gigantyczne. Pytanie - czy nawet jeśli kogoś stać na takie warunki finansowe to efekt będzie wart tych pieniędzy? Należy pamiętać, że program wycieczki jest zazwyczaj dość sztywny i zwiedzając trzymamy się utartych szlaków i miejsc bardzo komercyjnych, które rzadko oddają prawdziwy charakter kraju. Oczywiście wybierając wycieczkę z biurem nie tracimy czasu na poszukwanie noclegów, transportu, czy organizację wyżywienia na miejscu, ale spowodowaną tym różnicę w cenie na pewno lepiej spożytkować na dodatkowe atrakcje na miejscu.

Tanie loty do Tajlandii

Ceny biletów lotniczych do stolicy Tajlandii - Bangkoku oscylują w okolicach 2,5 tys. zł, ale w związku z licznymi promocjami linii lotniczych można znaleźć oferty poniżej 2 tys. zł, dlatego warto śledzić portale wyspecjalizowane w wynajdowaniu takich promocji. Nie jest to mała kwota, ale należy wziąć pod uwagę, że będzie to prawdopodobnie lwia część wydatków przeznaczonych na wyjazd, nawet jeśli będzie on trwał 3 tygodnie czy miesiąc.

Noclegi oraz jedzienie w Tajlandii

Gdy już mamy bilet - reszta wydatków na miejscu to czysta przyjemność. Z ogromnej bazy hoteli i hosteli możemy wybrać miejsca tanie, które mimo niekiej ceny zadowolą nawet najbardziej wybrednych. Oczywiście zdarzają się również miejsca, z których nie będziemy zadowoleni dosłownie z niczego. Warto więc przed wyjazdem poczytać na forach aktualne opinie i w ten sposób można zoptymalizować wyjazd pod każdym względem. Nocleg w centrum Bangkoku można znaleźć w bardzo przyzwoitych warunkach (czysto, bezpiecznie, z klimatyzacją i łazienką w pokoju) w cenie 45 zł/dobę/pokój. Dla porównania taką cenę często trudno wynegocjować w niższej klasy noclegowniach nad polskim morzem. Noclegi w innych miastach Tajlandii są jeszcze tańsze.

Jedzenie również jest bardzo tanie. Za dwudaniowy obiad z deserem w restauracji zapłacimy 20-25 zł. Korzystając z kuchni ulicznej, z której korzystają miejscowi - połowę tej kwoty. Kawa w kawiarni kosztuje najwyżej połowę tego co w Warszawie. Alkohol natomiast znajdziemy w cenach zbliżonych do obowiązujących w Polsce, ale piwa takie jak Chang jak najbardziej zasługują na taką cenę.

Rozrywka i transport w Tajlandii

Niezliczona liczba zabytków, muzeów czy parków narodowych sprawia, że bilety wstępów - choć relatywnie dość tanie - mogą obciążyć nasz budżet. Warto więc korzystając z opinii podróżników dopasować je do swoich preferencji i ułożyć odpowiedni plan. Do wyboru mamy mnóstwo opcji - od zwiedzania zabytkowych świątyni Buddy, starożytnych miast, poprzez jazdę na słoniach, wizytę w królestwie tygrysów, trekkinggu w dżungli, aż po szalone imprezy na wyspach, czy nurkowanie na rafach.

Jeśli chodzi o transport, to jest on bardzo dobrze rozwinięty. W zależności od funduszy - możemy się wszędzie dostać pociągiem, autokarem czy samolotem. Ceny biletów na pociąg w 3 klasie są absurdalnie niskie. Bilety autokarowe niższe niż w Polsce - natomiast jakość pojazdów co najmniej taka sama. W Tajlandii można skorzystać także z lokalnych tanich linii lotniczych jak airasia, które oferują bardzo promocyjne ceny.

Wycieczka do Tajlandii - warto

Tajlandia to cudowny kraj, w którym przeplata sie piękno egoztycznej przyrody z wspaniałymi dziełami ludzkich rąk. To zupełnie inna kultura, klimat, dieta oraz mentalność. Wyjazd na własną rękę pozwala odkryć autentyczną wartość tego kraju i bliżej poznać realia tam panujące. Dzięku temu możemy sobie łatwiej wyobrazić, jak ludzie żyją tam na co dzień a i satysfakcja ze zorganizowania samemu takiego wyjazdu pozostaje na długi czas.

Niełatwy QUIZ o Polsce. 13 pytań pokaże, ile wiesz o naszym kraju!

Pytanie 1 z 13
1. Z jakim województwem sąsiaduje województwo opolskie?