Wakacje w Niemczech - które miasta warto odwiedzić?

2024-05-28 16:53

Wakacje w Niemczech - ten pomysł nie brzmi tak obiecująco jak wypoczynek we Włoszech, Grecji czy we Francji. Wbrew pozorom i u naszych zachodnich sąsiadów jest wiele pięknych miejsc, wartych odwiedzenia. Mówimy, gdzie warto się wybrać podczas wakacji w Niemczech.

Wakacje w Niemczech - które miasta warto odwiedzić?

i

Autor: Getty Images

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych miejskich atrakcji turystycznych w Niemczech. Może i ty odwiedzisz je podczas planowanych wakacji?

Wakacje w Niemczech: Hamburg

Hamburg jest miastem położonym w północnych Niemczech, a jego historia sięga już IV w. p.n.e. Co warto w nim zobaczyć? Na pewno wpisaną w 2015 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Dzielnicę Spichlerzy. Kiedyś pełna była magazynów z kawą, herbatą, kakao i innymi rarytasami z całego świata. Dziś to mekka artystów, siedziba wielu firm oraz miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Położone przy wodzie spichlerze sprawiają ogromne wrażenie. Odwiedzić warto również jedną z licznych plaż oraz nową dzielnicę Hafen City.

Berlin

Położony nie tak daleko granicy z Polską Berlin to kolejny sprawdzony kierunek na wakacje w Niemczech. W stolicy tego państwa warto oczywiście zobaczyć Mur Berliński, gmach parlamentu - Reichstag i słynną Bramę Branderburską, zbudowaną jeszcze w XVIII wieku. W Berlinie nie da się nie poczuć atmosfery dużego kosmopolitycznego miasta.

Heidelberg

Heidelberg to starożytne miasto, założone i rozbudowywane przez Celtów od IV do II w. p.n.e. Heidelbergowi udało się bez szwanku przetrwać II wojnę światową, więc zachował swoją dawną atmosferę. Podczas wakacji w Niemczech w tym mieście na pewno warto zobaczyć najstarszy w kraju uniwersytet, Stare Miasto, ruiny zamku gotycko-renesansowego, Kościół św. Ducha czy ratusz.

Bamberg

Bamberg ze swoim średniowiecznym Starym Miastem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku. Oprócz starówki na pewno warto w nim zobaczyć romańską katedrę, budowaną od XII wieku, w której znajduje się ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Nie zapomnijcie też zajrzeć do opactwa benedyktyńskiego i pałacu biskupiego z XVIII wieku.

Rothenburg ob der Tauber

Jeśli wybierasz się na wakacje w Niemczech, nie możesz nie odwiedzić tego niewielkiego miasta. Rothenburg ob der Tauber wciąż wygląda, jakby funkcjonował w średniowieczu. Można się zagubić, spacerując po jego pięknych uliczkach. Na spacer można się również udać Szlakiem Romantycznym, jednym z najpiękniejszych w Niemczech. W Rothenburgu nie sposób nie zobaczyć również starej dzielnicy, kościoła św. Jakuba czy kościoła św. Wolfganga.

Quiz. Rozpoznasz małopolskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia?

Pytanie 1 z 10
1. Zdjęcie przedstawia obiekt, który niedawno przeszedł renowację. Mowa o zamku w uzdrowisku:
Zamek w Muszynie