PARKI DINOZAURÓW. Gdzie warto pojechać z dzieckiem?

2024-05-29 10:18

Ogromne prehistoryczne gady fascynują nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W Polsce jest coraz więcej miejsc, w których podejrzeć można jak wyglądały i żyły dinozaury. Poświęcone im parki rozrywki to doskonały pomysł na długi weekend z dziećmi. Zobacz, gdzie warto pojechać, by spędzić czas z dinozaurami.

PARKI DINOZAURÓW. Gdzie warto pojechać z dzieckiem?

i

Autor: Getty Images

Parki dinozaurów znaleźć można już w niemal każdym zakątku kraju. Nie brakuje jednak też tych ogromnych, w których znajdziemy nie tylko figury największych żyjących niegdyś gadów, ale i całą masę atrakcji towarzyszących. Oto miejsca, które warto odwiedzić.

Zaurolandia to duży park w Rogowie na Pałukach na styku województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Jego właściciele gwarantują prawdziwą podróż w czasie. W znajdującym się nieopodal jeziora Rogowskiego parku spotkamy między innymi tyranozaura, diplodoka, ale też latające pterodaktyle. Dodatkowa atrakcja to basen z łódkami i tor mini formuły 1. Więcej szczegółów na stronie www.zaurolandia.pl.

Park dinozaurów Dinozatorland to kompleks znajdujący się w miejscowości Zator u stóp Pogórza Karpackiego w Kotlinie Oświęcimskiej. To miejsce, w którym poznamy nie tylko dinozaury czyhające na specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej, ale też pierwszych mieszkańców ziemi i jej skamieniałości. W parku, którego atrakcją jest gigantyczny ruchomy T-Rex, zajrzeć można też do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie spoczywa między innymi największy w Polsce szkielet 9-metrowego Jangczuanozaura. Więcej informacji na stronie www.dinozatorland.pl.

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia mieści się w Inwałdzie niedaleko Wadowic. Poszczycić się może ponad 50 figurami rozmaitych prehistorycznych gadów. Prócz informacji o najstarszych mieszkańcach Ziemi, znajdziemy tam też atrakcje dla małych odkrywców. Dzieciaki mogą pobawić się w poszukiwania ukrytego na plaży szkieletu. Do tego doliczyć trzeba ścieżki do minigolfa, ściankę wspinaczkową, tor do gry w bule, trasy zjazdów tyrolskich, plac zabaw, park linowy i Jaskinię Tajemnic. Szczeóły na www.dinolandia.pl.

Najbardziej znany mieszkańcom centralnej Polski park dinozaurów to JuraPark Bałtów, który mieści się na ponad 3 hektarach w Bałtowie niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego. Ogromny kompleks to kraina nie tylko znanych z filmów prehistorycznych gadów, ale też ich wodnych kuzynów. A to za sprawą Prehistorycznego Oceanarium, w którym będziemy mieć wrażenie obcowania z żywymi istotami. Do tego wszystkiego dochodzą zagrody z żywymi zwierzętami, stadnina koni oraz atrakcje typowe dla wielkich parków rozrywki – kolejki górskie, place zabaw i kino 5D. Więcej informacji na www.juraparkbaltow.pl

Trudny quiz z flag Europy. Czy dopasujesz 20 państw bez błędu? Komplet dla nielicznych!

Pytanie 1 z 20
Flaga ze zdjęcia należy do:
Który kraj reprezentuje ta flaga?