Mazury - 5 najlepszych atrakcji - gdzie pojechać, co zobaczyć?

2024-05-31 20:52

Wybierasz się na Mazury? Sprawdź jakie miejsca warto zobaczyć i jakie atrakcje czekają na ciebie w Krainie Wielkich Jezior. Weekend na Mazurach nie musi być nudny!

Mazury - 5 najlepszych atrakcji - gdzie pojechać, co zobaczyć?

i

Autor: Getty Images

Mazury to idealne miejsce na wakacje z rodziną lub weekendowy wypad ze znajomymi. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich znana jest z pięknych krajobrazów, wyjątkowego klimatu i wielu fantastycznych rozrywek! Jeśli znudziły cię coroczne rejsy żaglówką po mazurkich jeziorach lub spływy kajakiem, zobacz jakie miejsca na Mazurach możesz jeszcze odwiedzić.

1. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Na ogromnym obszarze dziewiczych łąk i lasów znajdziecie gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. Można z bliska zobaczyć wiele dzikich gatunków, a niektóre z nich dotknąć i zapoznać się z ich zachowaniem na wolności. W Kadzidłowie zobaczyć można m.in. tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie, żubry, dziki, sarny, rysie i wiele innych.

2. Pole golfowe Talki 

Pole golfowe położone w miejscowości Talki na ogromnym terenie rekreacyjnym to idealne miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. Oprócz atrakcji przeznaczonych dla znawców golfa, pole położone jest nieopodal gminnego kapieliska, a także w bliskiej odległości od Gizycka. 

3. Park Wodny Tropikana

Park Wodny znajduje się w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Na kompleks Parku Wodnego składają się: basen sportowy, basen rekreacyjny z falą, basen z hydromasażem wodno-powietrznym, basen szkolny, brodzik dla dzieci, trzy tory zjeżdżalni (o łącznej długości ok. 700 m), młynek wodny, basen rzeka z prądami, wanny jacuzzi, sauny i baseny zewnętrzne (sportowy, rekreacyjny z biczami szkockimi i hydromasażem, brodzik dla dzieci) oraz taras słoneczny z leżakami.

4. Galindia

Ośrodek znajdujący się Puszczy Piskiej ( u ujścia Krutyni do rzeki Biełdany), to osada Galindów zamieszkujących niegdyś obszary Wielkich Jezior Mazurskich. Turyści biorą udział w odtwarzanych na życzenie obrzędach, odwiedzają wioskę przebrani w kostiumy. Osada składa się z hotelu, restauracji i pensjonatu, a także z pieczary, term, lochów demonów, studni głodowej, uroczyska leśnego, rytualnego kręgu kamiennego, skansenu i labiryntu Galindów.

5. Piramida w Rapie

Piramida jest grobowcem rodziny Farenheit,  znajduje się w miejscowości Rapa. Celem budowy piramidy było stworzenie idealnych warunków do mumifikacji ciał. Badacze odkryli, że jest to miejsce, które jak żadne inne koncentruje pozytywne promieniowanie energii Ziemi i Kosmosu. Piramida stoi w punkcie w którym przecinają się trzy linie promieniowania geometrycznego. 

Quiz z ogólnej wiedzy geograficznej. Pytania nie są łatwe. Wynik 18/20 to już wyczyn!

Pytanie 1 z 20
Która góra jest najwyższa na świecie?