Jak się spakować na wakacje? LISTA rzeczy, pakowanie TORBY, PLECAKA, WALIZKI

2024-06-03 18:46

Jak się spakować na wakacje? Przed tym problemem staje każdy, kto zaplanował wyjazd. Co ze sobą zabrać, co mi się przyda – takie pytania sobie zadajemy. Chcemy zabrać niezbędne rzeczy, a jednocześnie dążymy do jak najlżejszego bagażu. Podpowiadamy, jak się spakować na wakacje!

Jak się spakować na wakacje? LISTA rzeczy, pakowanie TORBY, PLECAKA, WALIZKI

i

Autor: Getty Images

Jak się spakować na wakacje? Zrób listę rzeczy, sprawdź parametry

Najpierw musisz wiedzieć, co będziesz robić w miejscu, do którego się udajesz. Czy będziesz pływać, zwiedzać muzea, wypoczywać na plaży, w hotelu, uprawiać jakieś sporty... Takie określenie pomoże ci zawęzić krąg rzeczy, których będziesz potrzebować.

Dobrze zrobić listę niezbędnych rzeczy. Znajdą się na niej m.in. buty, plasterki, szczoteczka do zębów, kostium kąpielowy, ręcznik, klapki pod prysznic. Dzięki takiej liście unikniesz wpadki i weźmiesz ze sobą podstawowe rzeczy.

Sprawdź parametry bagażu, który możesz przewieść – jeśli lecisz samolotem musisz poznać wymiary i wagę bagażu, jeśli autokarem wagę (bo to ona jest w tym przypadku brana pod uwagę przede wszystkim).

Sprawdzone? Lista gotowa? To teraz przystępujemy do pakowania!

Na dół torby lub walizki włóż rzeczy ciężkie ręczniki, buty – a rzeczy lekkie i delikatne układaj na górze. Rzeczy szklane owiń zawsze ręcznikiem i ułóż je między warstwami ubrań.

Raczej nie zabieraj ze sobą kosmetyków, które po przyciśnięciu mogą wybuchnąć lub wylać się! Jeśli musisz zabrać coś takiego – zapakuj to najpierw w szczelny woreczek foliowy.

Pamiętaj, że w bagażu podręcznym w samolocie nie możesz przewozić płynów w naczyniach pojemności większej niż 100 ml.

Jak spakować dokumenty i pieniądze?

Dokumenty miej zawsze przy sobie, zaś pieniądze podziel na kilka mniejszych kwot i schowaj każdą w innym miejscu. Na wypadek kradzieży zawsze coś ci zostanie. Pamiętaj także, by przed wylotem za granicę włączyć roaming w telefonie komórkowym.

Czy zdałbyś maturę z geografii? By zaliczyć ten quiz, trzeba zdobyć 3/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Drugim najwyższym szczytem Polski jest: