Co zrobić z PSEM lub KOTEM w czasie urlopu?

2024-06-03 3:15

Wakacje to czas urlopów i rodzinnych wyjazdów. Niestety nie zawsze możemy zabrać ze sobą swojego psa czy kota. Większość hoteli zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia rezerwacji osób ze zwierzętami. Co zrobić z pupilem podczas wyjazdu?

Co zrobić z PSEM lub KOTEM w czasie urlopu?

i

Autor: Getty Images

Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie psa, kota czy innego domowego zwierzątka pod opieką zaufanej osoby. Na przykład kogoś z najbliższej rodziny czy przyjaciela, którego zwierzę zna i nie będzie się stresowało w jego towarzystwie podczas naszej nieobecności. Jednak nie zawsze mamy taką osobę, która odpowiednio zadba o naszego pupila. Ponadto dla osoby, która na co dzień nie ma do czynienia z psem czy kotem, może to być duży kłopot i spora odpowiedzialność.

Jeśli nie chcemy obciążać tym najbliższych, warto skorzystać z usług, jakie oferują liczne hotele dla zwierząt. Takie hotele znajdują się praktycznie na terenie całego kraju (zwykle w większych miastach), nie powinniśmy więc mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego ośrodka w okolicy naszego zamieszkania.

Hotele gwarantują całodobową opiekę nad zwierzęciem. Nasz pupil będzie otrzymywał odpowiednią ilość posiłków (w tym dania ciepłe), a zwierzęta o specjalnych kulinarnych upodobaniach mogą mieć przygotowywane specjalne menu. Posiłki dobierane są zwykle w zależności od wielkości, rasy zwierzęcia, jego wieku oraz aktywności ruchowej.

Większość hoteli oferuje w standardzie także dbanie o higienę – np. czesanie, czyszczenie uszu czy przemywanie oczu. Za dodatkową opłatą zwierzę może być również kąpane oraz strzyżone. Psy mają zagwarantowane spacery z opiekunem, wspólną zabawę z innymi nieagresywnymi psami. Koty z kolei wychodzą najczęściej na wspólny „plac zabaw”, na którym znajdują się np. drapaki, huśtawki i inne atrakcje.

Ceny za dobę w hotelu dla zwierząt w przypadku psów wynoszą średnio od 50 do 80 zł.

Quiz. Rozpoznasz małopolskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia?

Pytanie 1 z 10
1. Zdjęcie przedstawia obiekt, który niedawno przeszedł renowację. Mowa o zamku w uzdrowisku:
Zamek w Muszynie